Nepa Ry

Nesteen Pallon salibandytoiminnalla on nyt takana 14 liikunnallista pelikautta. Urheilullisena tavoitteena on edistää salibandyn peluuta Kilpilahden teollisuusalueella toimivien yritysten työntekijöiden keskuudessa.

Pelikaudesta 1997-1998 alkaen NEPA on pelannut salibandyä ensin VI:ssa divisioonassa ja siitä eteenpäin V:ssä ja IV:ssä divisioonassa. Viime pelikautena edustusjoukkue pelasi V:ssä divisioonassa ja nousi takaisin IV divisioonaan. NePan M-50 ikämiehet osallistuivat pelikaudella 2011-2012 ikämiesten M-50 sarjaan ja M-55 ikäluokassa Nepalaiset pelasivat Kilpilahden Urheilijoiden ja Valtin KiVa joukkueessa. M50 joukkue ei menestynyt. KiVan M-55 joukkue voitti ikäluokan Suomen mestaruuden.

NePaan ovat tervetulleita kaikki Kilpilahden alueella työskentelevät salibandystä innostuneet. Tällä hetkellä NEPA:ssa on jäseniä Kilpilahden alueen toimijoista mm. Borealikselta, Maskesta, Mahrosta, Nesteeltä ja Neste Engineering Solutionssista. Lisenssipelaajia NePassa oli viime pelikaudella 58 eli NePa oli Porvoon toiseksi suurin salibandyseura.

Edustusjoukkue harjoittelee 3.9.2018-30.4.2019 kahdesti viikossa. Maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 20.00-21.00 Albert Edefeltin koululla ja Aurorassa. M-45-55 ikämiesten harjoitukset ovat Kokohallissa tiistaisin klo 19.30-21.00 ja Pääskytien koululla torstaisin klo 17.30-18.30.

Nesteen Pallo johtokuntaan vuonna 2018 kuuluvat:
Pekka Aalto, sihteeri, puh 050-4583930, Pekka.Aalto@neste.com
Ari Sigvart, puheenjohtaja, puh 050-4582077, Ari.Sigvart@neste.com
Aki Salmela, varapuheenjohtaja, puh 050-3790218, Aki.salmela@borealisgroup.com
Jari Niemelä, miesten edustusjoukkueen johtaja, puh 050-4583783, Jari.Niemela@neste.com
Timo Blomqvist, Ikämiehet, puh.xxx-xxxxxx, timo.blomqvist@neste.com
Jani Pulkkinen, puh xxx-xxxxxx, Jani.pulkkinen@neste.com
Sami Floman, rahastonhoitaja, puh 040-7350900, sami.floman@borealisgroup.com
Ari Sigvart, webmaster, puh 050-4582077, Ari.Sigvart@neste.com